2022-01-25

Apie


Artėjant šiltiesiems metų sezonams, vis dažniau pažvelgiame į savąjį atvaizdą veidrodyje. Su kiekviena diena, rodančia vis didesnę pliusinę temperatūrą lauke, tas vaizdas tampa vis labiau erzinančiu, gadinančiu nuotaiką? Pradedat po truputį traukti iš spintos gilumos gėlėtas lengvas vasarines suknutes, matuojatės, norėdamos pažadinti vasaros prisiminimus ir staiga pastebite kad drabužis taip gražiai nebegula ant kūno?  Nuotaikos gadintis neverta, nes nėra padėties be išeities:)

O išeitį atrado žymus prancūzų mitybos specialistų Pierre’as Dukan‘as, išleidęs knygą, akimirksniu tapusią bestseleriu („The Dukan Diet“). Dukano dietos esmę sudaro keturi etapai iš keturių skirtingų mitybos planų, kai po staigaus pradinio svorio mažėjimo tiesiog būtina pasiektus laimėjimus įtvirtinti, kitaip dietos sukrėstas organizmas pradės patyliukais kaupti atsargas ir vis sunkiau leisis apgaunamas. Toks mitybos planas patvirtino savo veiksmingumą, kai P.Dukan‘as draugui liepė penkias dienas valgyti tik keptą mėsą ir gerti daug vandens. Po savaitės draugas paprašė svarstyklių, nes jo tikriausiai sugedo – juk negalėjo jis per tas dienas netekti 5 kilogramų svorio. Apstulbęs nuo sėkmės apkūnusis draugas kitą savaitę neteko dar trijų kilogramų.

Kaip tikras prancūzas, daktaras P.Dukan‘as griežtai draudžia laikytis monotoniškos dietos visą gyvenimą – juk valgyti yra toks malonumas! Tad užuot visam laikui uždraudęs šokoladą, jis sukūrė planą, kaip pamažu pripratinti įpykusį dėl riebalų netekties organizmą prie sveikos mitybos, kurioje yra vietos ir skanėstams.

Taigi, nieko nelaukę, užuot gailėjęsi savęs ir iš nevilties sukimšę visą plytelę šokolado, susipažinkime su šiuo mitybos planu artimiau ir pasakę sau „AŠ GALIU!” susiimkime ir išmėginkime viską savu kailiu. Tai tikrai veikia!

Oficialus puslapis:

P.S. Šis puslapis parengtas pagal Dukano knygą ir Supermama.lt forumo dukano dietos dalyvių patirtį. Jeigu jaučiate, kad besilaikant dietos sušlubuoja sveikata, geriau ją nutraukti.