2022-01-25

Kalorijų skaičiavimas nepadeda

2011-04-13 | Autorius:  
|Kategorija: Naujienos, Patarimai

Dauguma žmonių mano, kad kalorijų skaičiavimas yra pats svarbiausias faktorius, kai kalba pasisuka apie svorio metimą. Įvairios dietos siūlo skirtingus kalorijų skaičiavimo būdus ir nustato skirtingus limitus. Tačiau dažniausiai tokios dietos baigiasi nesėkmingai.

Dabartiniai šiuolaikiški ir atviresni naujovėms dietologai ir mitybos specialistai, apleidžia kalorijų skaičiavimo strategiją ir ieško efektyvesnių būdų svoriui mesti.

Dukano dieta teigia, jog 1000 kcal kiekis, gaunamų per grynąjį cukrų visiškai skiriasi nuo to pačio kiekio, gaunamo vartojant alyvuogių aliejų arba žuvį. Galutinė energetinė vertė priklauso ne nuo pačių kalorijų kiekio, bet nuo jų prigimties. Panaši taisyklė galioja ir dienos metui, kada tos kalorijos ir gaunamos. Dabar daug žmonių laikosi kažkada atmestos teorijos, kad daug geriau yra didžiąją dienos kalorijų dalį gauti ryte, negu kitu dienos metu, pvz.vakare (prieš einant miegoti).

Pagrindinė nutukimo problema šiais laikais yra žinių apie mitybą, trūkumas. Todėl išvada būtų tokia: jeigu jau negalite pažiūrėti į dietą nauju kampu, ir vis norisi skaičiuoti per dieną suvartojamų kalorijų kiekį, tada geriau pasidomėkite kokios kilmės yra jūsų suvartojamos kalorijos ir kaip jos sudeginamos.  O iš ko kalorijos susideda – Jūs jau žinote  : angliavandeniai, baltymai ir riebalai.

Išsakyk savo mintis

Pasakyk ką galvoji...
O jei nori, kad rodytų tavo nuotrauką susikurk savo "gravatarą"!